Liderlik, bağ kurmayı da bilmektir

Liderlik, bağ kurmayı da bilmektir

IWF Türkiye üye toplantımızda, uluslararası üst düzey yöneticilere liderlik ve takım koçluğu yapan Duygu Alptekin Gürsu’yu ağırladık. Gürsu konuşmasında; içimizdeki lideri ortaya çıkarabilmenin yolunun, ekibimizle, çevremizle kurduğumuz güçlü bağlardan geçtiğinin altını çizdi.

Bu ay, IWF Türkiye üye toplantımızın konuğu, Duygu Alptekin Gürsu oldu. Uluslararası üst düzey yöneticilere liderlik ve takım koçluğu yapan Duygu Alptekin Gürsu, Mediacat Yayıncılık tarafından yayınlanan ‘İçimdeki Lider’ adlı kitabından bazı bölümleri, keyifli bir sohbetle birlikte üyelerimizle paylaştı. 25 yıllık uluslararası üst düzey yöneticilik deneyimi ve liderlik koçluğu tecrübesiyle üyelerimizin sorularını yanıtlayan Gürsu, içimizdeki lideri ortaya çıkarabilmenin yolunun, ekibimizle, çevremizle kurduğumuz güçlü bağlardan geçtiğini vurguladı.

Konuşmasında liderliğin her zaman büyük kitleleri arkamızdan sürüklemek anlamına gelmediğini belirten Gürsu, “Tüm ilişkilerimizde ve karşılaştığımız zorlayıcı konularda bütünde olumlu değişimi tetikleyecek şekilde sorumluluk ve karar alarak da liderlik etmiş oluyoruz. Asıl liderlik, bu kararları alırken alışkanlıklarımızdan değil yaratıcılığımızdan beslenmekten ve kendimize seçenekler yaratabilmekten geçiyor” dedi. Çok iyi bildiğimizi düşündüğümüz liderlik konusunda güzel noktalara değinmenin yanında kendisini keyifle dinletmeyi başardı, ne hoş bir insan diye düşündürttü ve dinleyicisi ile bağ kurmayı başardı.

Hayatın her alanında liderliğin en etkili ve verimli biçimde nasıl kullanılabileceğini kendisinden örneklerle ve yalın bir dille anlatan Duygu Alptekin Gürsu’ya teşekkür ediyoruz.

Post a comment