About IWF

IWF Nedir?

Uluslararası Kadın Forumu (The International Women’s Forum) önemli ve muhtelif başarılar elde etmiş dünyanın en önde gelen kadınlarının birbirleriyle bağlantı kurmasını sağlayarak kariyer, kültürler ve kıtalar arasında yöneticiliği geliştirir.

IWF, değişen bir dünyada fikir alışverişinde bulunmak, öğrenmek ve ilham vermek ve daha iyi liderliğe teşvik etmek amacıyla dünyanın her yerinden üyeleri daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde buluşturuyor.

1982 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan International Women’s Forum (Uluslararası Kadın Forumu), dünyada altı kıta üzerinde otuz üç ülkeye yayılmıştır. Afrika, Asya, Karayipler, Avrupa, Latin Amerika, Orta Doğu ve Kuzey Amerika’dan sayıları 6.200’ü aşkın kadın lider bu foruma katılmaktadır.

Uluslararası Kadın Forumu’nda (IWF) üyelik davet yoluyla olup yerleşik uluslararası standartların etkisindedir. Üyeler, küresel liderliği bugün olduğundan daha iyi hale getirmek ve yarının kadın liderlerini yetiştirmek azmindedirler.

IWF, günümüz ve geleceğin liderleri için, dünya liderleri tarafından tasarlanmış, eşi ve benzeri olmayan bir programlama sağlar. IWF, liderlerin emsalleriyle, anlamlı ortaklıkların ve dostlukların kurulup pekiştirilebileceği bir ortamda görüşmelerini sağlayan bir platform öngörür.