Yönetim kurulları daha da önemli hale geldi

Yönetim Kurulu üyelerimizden Müge Yalçın, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin İhtisas Programı’nda eğitim verdi. Yalçın, “Şirketlerin ‘yeni normal’e hazırlandığı bu dönemde, doğru yönetim kurulu oluşturmak daha da önemli hale geldi” dedi.

Yönetim Kurulu üyelerimizden Müge Yalçın, TKYD’nin düzenlediği Yönetim Kurulu Üyeliği İhtisas Programı’nda eğitim verdi. Müge Yalçın, ihtisas programı çerçevesinde son 10 yıldır katılımcılara, ‘Yönetim Kurulu Seçim Kriterleri, Oryantasyon ve Yönetim Kurulu Üyelerine Sağlanan Ücret ve Yan Haklar’ başlığı altında bilgi ve tecrübelerini paylaşıyor.

TKYD’nin, pandemi şartları nedeniyle çevrim içine taşıdığı Yönetim Kurulu Üyeliği İhtisas Programı’na katılımın tahmininin de üzerinde gerçekleştiğini belirten Müge Yalçın, “Doğru yönetim kurulu oluşturmanın önemi bu dönemde daha da artıyor. Bağımsız yönetim kurulu üyesi adaylarının katıldığı eğitimde, en çok ilgilenilen konu; aranan özellikler ve seçim kriterleriydi. Eğitimde ayrıca öne çıkan; yönetim kurullarının, şirketleri ‘yeni normal’e hazırlamaktaki sorumluluğu ve bunu başarmak için nasıl bir yapıda olması gerektiği konularıydı” dedi.

Post a comment