Pandemi sonrası ekonomi

Pandemi sonrası ekonomi

IWF Türkiye Başkanı Dr. Gülden Türktan, Experience.IM tarafından düzenlenen “Pandemi Sonrası Ekonomiye Bakış” webinarına katıldı. Dijital etkinlikte, dünyanın farklı noktalarından Türk ekonomistler, COVID-19 salgınının küresel ekonomiye ve Türkiye’ye etkilerini değerlendirdi. Konuşmasında kooperatif ruhunun canlanacağına vurgu yapan Dr. Gülden Türktan, “Bu dönemde, kadınlar zannedildiği kadar ekonomi dışına itilemeyecek ve yeniden dağıtılan kartlardan paylarını alacak” dedi.

IWF Türkiye Başkanı Dr. Gülden Türktan, katıldığı webinarda dünyanın farklı noktalarından Türk ekonomistlerle birlikte COVID-19 salgınının küresel ekonomiye ve Türkiye’ye etkilerini değerlendirdi. Experience.IM tarafından düzenlenen webinar, “Pandemi Sonrası Ekonomiye Bakış” başlığı altında 15 Mayıs Cuma günü gerçekleşti. Banque de Commerce et de Placements CEO’su Naci Sığın’ın moderatörlüğündeki buluşmanın diğer ekonomistleri; Raiffeisen Centrobank Küresel Sermaye Piyasaları Başkanı Özgür Yaşar Güyüldar ve Dünya Bankası Grubu Yatırım Uzmanı Murat Karaege’ydi. Dijital ortamda gerçekleşecek bu etkinlik, çok sayıda izleyici tarafından canlı takip edildi.

Kooperatif ruhu canlanacak

Görüş ve değerlendirmelerini ‘Ekonominin Şekillenmesinde Gözardı Edilmemesi Gerekenler’ başlığı altında paylaşan Dr. Gülden Türktan, “Birbirimizi kucaklamamız kaçınılmaz bir gereklilik. Kalkınma için elbirliği şart. Bu dönemde, kooperatif ruhunun güçlenerek canlandığını göreceğiz. Bütün bunlar yaşanırken kadınlar zannedildiği kadar ekonomi dışına itilemeyecek ve yeniden dağıtılan kartlardan paylarını alacak. Önümüzdeki dönemde, cinsiyet eşitliği ve kadın liderliğinde önemli sonuçlar alacağımıza inanıyorum.  Amaç; en az hasar ve sürdürülebilir kalkınma olmalı” dedi.

Kanaatkâr moduna geçmeliyiz

Konuşmasında, bundan böyle talepkar olan yerine kanaat eden moduna geçilmesi gerektiğinin altını çizen Türktan, “Bunu hem şirketler hem çalışanlar olarak yapmalıyız. Büyüklerimiz ‘gördüğünden geri düşme’ der. Ciro kaybı gördüğümüzden geri düşmenin bir başka adı maalesef. Ama silkinip işin içinden çıkabileceğimize inancım tam” dedi.

Post a comment