Liderlikte, insancıl iş ve iletişim yönetimi zamanı

Liderlikte, insancıl iş ve iletişim yönetimi zamanı

Üyelerimizden Işıl Arıdağ, korona virüsle birlikte değişen dünyada, tüketicilerin tercihlerinde yaşananları Fatoş Karahasan’a değerlendirdi.  Tüketicilerin güvendikleri, sorumlu ve insancıl markaları tercih edeceklerine dikkat çeken Arıdağ, “Geleceği, akıl kadar kalbe de dokunan, güven tesis eden, B2H anlayışını yani insancıl iş ve iletişim yönetimini benimseyen liderler inşa edecek” dedi.

Üyelerimizden ve ÜNİTE Edelman Yürütme Kurulu Başkanı Işıl Arıdağ, Fatoş Karahasan’a bir söyleşi verdi. Fatoş Karahasan’ın cnnturk.com’daki köşesinde yayınlanan söyleşide Işıl Arıdağ, korona virüsle birlikte değişen dünyada gerek tüketicilerin tercihlerinde gerekse iş yapma ve yönetim şekillerinde yaşanan değişimleri anlattı.

İnsancıl iş ve iletişim yönetiminin öneminin, salgın dönemiyle sınırlı olmadığını vurgulayan Arıdağ, “Edelman’ın 12 ülkede 12 bin kişi ile gerçekleştirdiği, markaların bu dönemdeki davranışının tüketicilerin gelecekteki marka tercihlerini nasıl etkileyeceğini incelediği ‘Koronavirüs Salgını Döneminde Marka Güveni’ araştırmasında çarpıcı sonuçlar yer alıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 65’i, bir markanın salgın zamanında duruşunun satın alma kararlarını etkileyeceğini belirtiyor; hatta 3’te 1’inden fazlası yakınlarını ve arkadaşlarını, inanmadığı ve güvenmediği markaları terk etmeleri için zorlayacaklarını söylüyor. Katılımcıların yüzde 71’i, bu dönemde insanı odağına almak yerine ticareti önde tutan markaların, güvenlerini sonsuza dek kaybedeceklerini belirtiyor” dedi.

Post-pandemi döneminde insanların, güvendikleri sorumlu ve insancıl markaları tercih edeceklerini belirten Işıl Arıdağ, akıl kadar kalbe de dokunan, güven tesis eden, B2H anlayışını yani insancıl iş ve iletişim yönetimini benimseyen liderlerin geleceği inşa edeceğini söyledi.

Fatoş Karahasan’ın üyelerimizden Işıl Arıdağ ile yaptığı bu söyleşinin tamamına https://www.cnnturk.com/yazarlar/guncel/fatos-karahasan/b2h-insanca-yonetim-zamani-basliyor linkinden ulaşabilirsiniz. Okumanızı tavsiye ederiz.

Post a comment