Değerli IWF Türkiye Üyelerimiz;

IWF Türkiye kuruluş aşamasını tamamladık, birbirimizi tanıdık, birlikte sosyal ve profesyonel aktiviteler başlattık. Bu süreçde IWF Türkiye’nin vizyonunu, misyonunu çizen, lider ve öncü konuma ulaşmış etkin kadınları bir araya getirme yolunda emeği geçen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Bugün öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, internet, sosyal medya, iletişim teknolojileri zaten küçük bir köy haline gelen dünyamızı daha da yakınlaştırdı. Ne yazık ki bu yakınlaşma, insanlarımızı birbirinden uzaklaştırdı. Bugün her zamankinden daha fazla köprülere, yeni değer paylaşım modellerine ihtiyaç var.

Önümüzdeki dönemde bilgilerimizi, deneyimlerimizi paylaşarak, Türkiye’de kadın liderliğinin geliştirilmesine, güçlendirilmesine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak konusunda önemli adımlar atmamız gerekiyor. Değişen dünyamızda daha etkin liderler oluşturmak için liderlik potansiyeli olan kadınlarla fikir alışverişinde bulunmamız, birbirimizden öğrenmemiz, ilham kaynağı, rol modeli olma konusunda çabalamamız gerekiyor. Geçen dönemde tohumlarını attığımız mentörlük projesini hayata geçirmemiz bu açıdan çok önemli.

Çevremizdeki liderlik potansiyeli olan kadınlara katkıda bulunurken eğlenceli ve destekleyici bir ortam yaratarak, uluslararası gelişmeler, bilim, insan hakları, sanat, hukuksal konular gibi farklı konularda konuşmacılar getirerek, çalıştaylar düzenleyerek bir yandan da kendimizi geliştirmeye vakit ayırmamızın çok yoğun tempoda çalışan bizleri motive tutmak açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

Önümüzde heyecan verici bir dönem var. Bütün takım arkadaşlarımızla birlikte birlikteliğin ve aklı kullanmanın avantajı ile çağı, ülkeyi ve geleceği görebilen bir yaklaşımla, yeniliklere açık, toplumsal değerlerle barışık, özgürlükçü, Atatürk’ün gosterdigi cagdas uygarlik hedefi dogrultusunda her türlü olumlu katkıyı sunmaya azimli bir şekilde yolumuza devam edecegiz.

IWF Türkiye’nin gelişmesi ve katma deger yaratması yolunda verdiğiniz tüm desteklere içtenlikle teşekkür ediyorum.

En iyi dileklerimle,
Aytül Erçil