Boston Toplantısı

Düzce Üniversitesi kurucu rektörü ve Istanbul Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili ve IWF Türkiye Başkanı Prof.Dr.Funda Sivrikaya Şerifoğlu’na, International Women’s Forum (IWF) tarafından Boston’da düzenlenmiş olan IWF World Leadership Conference kapsamında 30 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilmiş olan ödül töreniyle 12 kadına verilen 2015 Women Who Make a Difference Award ödüllerinden birisi takdir edilmiştir.

Ödül; IWF tarafından; kadının gelişiminde örnek rol model olarak takdir edilen, seçkin başarılar göstermekte olan, mesleki alanlarında büyük saygı gören ve topluma katkıları kamuoyunca takdir edilen kadınlara verilmektedir. Prof.Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, eğitim alanındaki öncü çalışmaları yanında topluma yönelik projeleri, kadınların eğitimi ve kadın liderliğine katkıları sebebiyle ödüle layık görülmüştür.

International Women’s Forum; 1982 yılında kurulmuştur ve 33 ülkede 6200 üyeye sahiptir. IWF, önemli ve çeşitli başarılara sahip dünyanın üstün kadınlarını birleştirerek liderliği kariyerler, kültürler ve kıtalar eksenlerinde geliştirmektedir.

2015 Women Who Made a Difference Award takdir edilen kadın liderler aşağıda yer almaktadır:
HAYDEE MIRANDA DE GARCÍA (EVP of Sumesa S.A. & Vice President, IWF Ecuador IWF Ecuador)
PEGGY ELLIOTT GOLDWYN ( Founder, The Family of Woman Film Festival. Film and Television Writer, Novelist and Documentary Film Producer/Writer IWF Idaho SR.)
STANISLAUS KENNEDY (Founder and Life President of Focus Ireland IWF Ireland)
SARA MELTZER (Board Member, America-Israel Friendship League & Co-Founder IWF Israel IWF Israel)
RANIA ANDERSON (President and Founder, The Way Women Work IWF Kansas)
MELEK EL NIMER (Founder, Unite Lebanon Youth Project (ULYP) IWF Lebanon)
GLORIA CORDES LARSON, JD (President, Bentley University Massachusetts Women’s Forum)
MICHO F. SPRING (Chair, Weber Shandwick’s Global Corporate Practice and its President of the New England Region Massachusetts Women’s Forum)
JUDGE HARRIET LANSING (Former judge of the Minnesota Court of Appeals and Past President of the Uniform Law Commission of the United States IWF Minnesota)
DIANE P. HOLDER (President and Chief Executive Officer, UPMC Health Plan IWF Pittsburgh)
SHARON CHRISTOPHER (Deputy CEO, First Citizens Bank IWF Trinidad & Tobago)
PROF. DR. FUNDA SIVRIKAYA SERIFOGLU (President, Duzce University & IWF Turkey)