Boston Hall of Fame

IWF Türkiye

Mediasa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Uluslararası Kadın Forumu (IWF) tarafından verilen, dünyanın en prestijli strateji ve performans yönetimi ödüllerinden biri olan 2015 Hall of Fame Ödülü’nün sahibi oldu.

IWF tarafından toplumun ilerlemesine katkıda bulunan, yaratıcı fikirler sunan, öncü değişimler yaratan ve kadınların iş hayatında ilerlemesi için rol model olan liderleri onurlandırmak için verilen Hall of Fame Ödülü’ne bu yıl tüm dünyadan üç kadın layık görüldü. 29 ayrı ülkenin temsilcilerinden oluşan Hall of Fame Seçim Komitesi’nin yaptığı değerlendirme sonucu, Hall of Fame Ödülü’nü alan ilk Türk olan Demet Sabancı Çetindoğan, bu önemli ödülü Harward Tıp Fakültesi profesörlerinden dünyaca ünlü kardiyolog Dr. Paula A. Johnson ve Olimpiyat şampiyonu, aktivist ve spor sunucu Donna de Varona ile paylaştı.

34 farklı ülkeden 1.250 global liderin bir araya geldiği, IWF 2015 Dünya Liderler Konferansı kapsamında düzenlenen törenle ödülünü alan Demet Sabancı Çetindoğan, törendeki konuşmasında rahmetli babası Hacı Sabancı’nın hayat felsefesi olan ‘ailesinin birliğine ve mutluluğuna, memleketinin ekonomik gelişmesine, milletinin kültürel zenginliğine ve eğitimine adadığı’ hayatından feyz alarak çalıştığını, bu önemli ödülü Türk kadınları ve ülkesi adına aldığını belirterek, “Her fırsatta belirttiğim gibi gerek politika, gerekse iş dünyasında kadınların daha fazla yer alması halinde sorunların çözümü için daha iyi ve hızlı sonuçlar alınacağına inanıyorum. Bu nedenle kadınların her zaman birer girişimci, politikacı, yönetici ve lider olarak desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Gururluyum ve mutluyum. Bu ödülü alan ilk Türk kadını olmanın yanı sıra, bu ödülü, IWF gibi birleştirici, vizyon sahibi ve geleceğe şekil veren bir organizasyondan almış olmanın da onurunu yaşıyorum.” dedi.

Geçtiğimiz yıllarda Hall of Fame Ödülü’nü kazanan isimler arasında; ABD eski Dış İşleri Bakanı Madeleine Albright, ünlü oyuncu Shirley Temple, The Betty Ford Cen, ünlü oyuncu Audrey Hepburn, ünlü tenis yıldızı Billie Jean King, İngiltere eski Başbakanı Margaret Thatcher, Şilili yazar Isabel Allende, gazeteci Christiane Amapour, Kanada Başbakanı Kim Campbell, Amerikalı sanatçısı Ella Fitzgerald, Amerikalı Astronot Sally Ride ve İrlanda Başbakanı Mary Robinson yer alıyor.

Comments are closed.