Demet ÖzdemirEY (Ernst Young)
Türkiye Kurumsal Finansman
Şirket Ortağı EY EMEIA, Girişimci Kadın Liderler Program Lideri

Son üç yıldır EY EMEIA (Avrupa, Ortadoğu, Hindistan ve Afrika bölgeleri) Büyüyen Pazarlar Lideri olarak sürdürdüğü kariyerinde, özellikle yüksek büyüme hızı gösteren şirket ve girişimcilere danışmanlık hizmeti veren Demet Özdemir, denetim ve kurumsal finansman alanlarında 20 yılı aşkın deneyim sahibidir. ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra London School of Economics (LSE)’de Uluslararası Muhasebe ve Finans alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

EY Türkiye’de Özel Sermaye Fonları Sektör Lideri ve Kurumsal Finansman Ortağı olan Özdemir, bugüne kadar çeşitli sektörlerden 500’ü aşkın yerel ve uluslararası müşterinin birleşme ve satın alma işlemi ile ilgili olarak stratejik danışmanlık görevlerini yürütmüştür. Aynı zamanda başta perakende, tüketici ürünleri, servis, enerji ve altyapı ile servis sektörleri olmak üzere farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin satış danışmanlığı, şirket değerlemesi ve şirket özelleştirmesi gibi önemli süreçlerinde yer almıştır.

Cinsiyet eşitliği ve kadının iş hayatında güçlenmesi, girişimcilik, özel sermaye fonları, halka arz ve aile şirketleri konularında aktif çalışmalar yürüten Demet Özdemir, EY Global İş Kadınları Danışma Kurulu Üyesi, EY Women Fast Forward ve Women3 Forumu EMEIA Yönetim Komitesi üyesi, ayrıca EY Girişimci Kadın Liderler (EWW) Programı EMEIA Lideridir. 2015 yılında İstanbul’da G20 kapsamında ilk kez gerçekleştirilen W20 Zirvesi’nde “Kadın Girişimcilerin Güçlendirilmesi” konulu oturumun eş başkanlığını yapmıştır.

Yönetim Kurulunda Kadın, Yeniden Biz derneklerinin Yönetim Kurulu Üyesi olan Demet Özdemir, ayrıca Genç Başarı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesidir.

Evli ve bir erkek çocuk annesi olan Demet Özdemir, eski bir milli kayakçı olup, bu alanda 1987-1991 yılları arasında Türkiye şampiyonluklarına sahiptir.